Kromě našich obvyklých kurzů šití a workshopů se nám podařilo uspořádat jeden speciální pro šicí „vytrvalce“. Trval 6 týdnů, kdy se uskutečnilo celkem 8 tříhodinových lekcí.

První lekce se skládala ze dvou částí. 1. ovládání šicího stroje a „šicí minimum“. V druhé části se účastnice setkaly s naší designerkou Terezou Bielik Puchnarovou a probraly společně stylistické základy, jaké by měly nosit barvy, střihy, či jaké jsou trendy letošního roku.

Holky si vybraly kousky, které si ušijí. Na rozjezd to byla trička, tunikové šaty. Pak následovala Monči skládana sukně, kolová sukně a Marta pracovala na prvních červených, rovných šatech. Ty bohužel nemáme vyfocené, ale určitě nám je Marta pošle až je v léte vytáhne! Během dalších lekcích Monča šila šaty z úpletu s našitou půlkolovou sukní a Marta se vrhla na vintage zavinovací šaty z látky od Wilburriny. Tina během kurzu sice odjela na dovolenou a naskočila k holkám zpět a ušila si krásné tunikové šaty a letní kolovou sukni. Fotit se nechtěla, tak to samozřejmě respektujeme:)

Poslední dvě lekce jsme měly v sobotu a holky makaly jak šrouby, aby si v poslední 3hodinovce ušily ještě zmíněné kalhotky s Terkou. Celkově se nám šicí sobota moc povedla, protože nás kromě účastnic kurzu šití, navštívily i naše lektorka Adriana a nejvěrnější švadlenka Terka, které pracovaly na svých projektech. Adri halenku určitě vidíte na fotkách a Terky dětské oblečky poznáte už brzy:)

Abychom si náš závěrečný večírek ještě více zpestřily, pozvaly jsme si úžasné vizážistky Nikol a Kristínu, které si nás vzaly do parády, no však se podívejte na fotky…

Kdo se k nám přidá příště? Pokud si s námy chcete užít legraci u šití, odreagovat se od všech pracovních i nepracovních starostí, tak mrkněte na naše kurzy a workshopy, zaručujeme, že zapomenete na všechno co vás trápí. Šití je totiž radost <3

Termín kurzu na podzim je již zveřejněn: Začínáme na konci září!